wtorek, 24 maja 2016

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia drewniane błyskawicznie się zużywają oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie warto poznać rodzaje konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od właściwego oraz sumiennego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drewna kluczowe jest sprawdzenie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież owadami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ów wariant ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają także biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz